Historie

PB PEPETONI RC Rally Team bilancuje sezónu 2009

středa 23. prosince 2009

Tým PB PEPETONI má za sebou další, již 3. kompletní závodní sezónu a tak je možné v zimní přestávce lehce bilancovat. Oba týmoví piloti letos v domácím šampionátu RC Rally Tábor neobhájili své loňské pozice. Hlavním důvodem je fakt, že meziročně opět narostla konkurence a v současné době je třeba počítat s tím, že do stejného časového rozmezí se nyní vměstná daleko víc jezdců než kdykoli před tím.

V takové konkurenci je pochopitelně výrazně těžší uspět a to se pilotům PBP letos bohužel dařilo jen zřídka. Srovnáme-li schopnost obou jezdců držet krok se špičkou, tak zjistíme, že Petr si letos mírně pohoršil, když svou loňskou průměrnou ztrátu na vítěze v hodnotě 2,8s/100m letos o vteřinu navýšil na průměrnou hodnot 3,8s/100m. Mladík Pepetoni se naopak špičce o trochu přiblížil, loňskou ztrátu 9,9s/100m více než o vteřinu vylepšil na průměrných 8,5s/100m. Tyto výkony postačili Petrovi na 9. (loni 3.) a Pepetonimu na 21. (loni 13.) místo v konečné tabulce šampionátu. V týmech je situace obdobná. Konečné 6. místo v kategorii konstruktérů (loni 4.) je až za hlavními soupeři 4. Five teamem a 5. BlackSheeps.


foto: Jarda Krejčí

Přesto, že se mechanikům ne vždy dařilo najít optimální nastavení vozů, si oba jezdci sezónu náležitě užili a nyní už jsou plni očekávání, co do jejich výkonů přinese nová závodní technika. Doufají, že i když půjde o starší vozy Peugeot 206 WRC, než se kterými závodili letos (P307WRC), budou schopni dosahovat konkurenceschopnějších výsledků.


foto: teac

Do bilance sezóny 2009 je třeba také zahrnou letošní poměrně hojnou účast týmu na závodech dalších šampionátů, které tým zařadil do svého testovacího programu. Jednalo se celkem o čtyři starty ve třech různých RC Rally Cupech. Zde si vedli oba týmoví piloti celkem zdatně a jejich výsledky jim přes ojedinělé starty vynesly i následující celkem pěkná místa v celkových klasifikacích jednotlivých šampionátů:

PGD RC RALLY CUP Český Krumlov – jeden start na úvodní RC Rally Arctic, Petr 5., PB Pepetoni 8. a zároveň 2. místo v kategorii Juniorů
Petr celkové 24. místo - 11 bodů
PB Pepetoni celkově 29. místo - 8 bodů, v juniorech 9. místo a 17 bodů

RC RALLY Brno – dva starty, první na Ishinami Rally, Petr 4., PB Pepetoni 23. místo. Druhý start na Blackboard Rally Petr 9., PB Pepetoni 24. místo.
Petr celkově 13. místo - 5 bodů
PB Pepetoni celkově 48. místo - 20 pomocných bodů

Czech Rally Championship – jeden start na Rally Jizera, Petr 9., PB Pepetoni 24. a zároveň 6. místo v kategorii juniorů
Petr celkově 22. místo - 7 bodů
PB Pepetoni celkově 45. místo – 91 stotisícin pomocného bodu


foto: Michal Němec

V letošních týmových statistikách se objevila skutečnost, že oba jezdci dokončili všech 12 závodů, do kterých odstartovali, což ukazuje na poměrně dobrou spolehlivost techniky, i když se na některých závodech nějaké technické potíže, které stáli tým nějaké to umístění, přece jen objevili. Oba piloti letos odstartovali do více než 125ti rychlostních testů které v součtu dosáhli hodnoty téměř 65 ostrých soutěžních kilometrů. Petr svým posledním letošním startem na čtvrté Mikula Show završil čtvrtou desítku svých startů v podnicích RC Rally. PB Pepetoni si zase vylepšil své dosavadní maximum, když v RZ2 Zvěrotice na 1. RC Rally Soběslav zajel 5. nejlepší čas. Petrovi se letos podařilo pouze jednou zopakovat vítězství v RZ, bylo to na závěrečné RZ10 Pohled na úvodním podniku HBRC Rally. Do sbírky PBP pak oba jezdci letos přidali jedno týmové výtězství na srpnové asfaltové RC Rally Soběslav.


foto: Tomáš Šena

Petrovy výkony byly letos opět celkem konzistentní jak na zpevněných, tak na nezpevněných površích. PB Pepetoni měl mezi jednotlivými výsledky větší rozptyl, v některých závodech ale dokázal pěkně vystrkovat růžky. Zatím se mu sice nedaří tolik na jeho oblíbené šotolině, některé jeho časy na asfaltech ale vypadaly docela slibně. Dobrých výsledků se mu podařilo dosáhnout i na sněhu a stejně tak si vedl i na nočních testech. Uvidíme tedy příští rok, snad se poddá i ten nejzastoupenější povrch, na kterém je možné s RC modelem zažít tolik legrace.

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »