Historie

Náš tým premiérově organizoval 1. Highland RC Rally Čechovka

pondělí 24. září 2007

Máme za sebou premiérový závod šampionátu v HB, který se snad podle ohlasů docela povedl. Chtěl bych tedy poděkovat všem, kdo se na přípravách a samotné realizaci podniku podíleli. Specielní dík patří Láďovi Červenému, který s námi odvedl velký kus práce při samotné tvorbě a stavbě tratí, při samotném závodě pak při obsluze časomíry. Láďo díky.

Další poděkování patří Pepetonimu a Kátě Jarošovým, Vaškovi Balounovi, Petrovi Míkovi a Radkovi Pavlišovi a dalším za ranní velmi platnou pomoc při stavbě tratí. Dál musím poděkovat Alfovi za dotažení organizačních věcí, které mi v průběhu dne sem tam unikali, Petrovi Plodíkovi, za focení se kterým nikdo nepočítal, a ze kterého jsme byli příjemně překvapeni, stejně tak jako z účasti médií - takže média, také vám děkujeme.

Děkujeme také Matymu, který se loni jal vůbec táborský šampionát začít organizovat a jako ředitel seriálu nám umožnil i organizaci tohoto dílu letošního ročníku seriálu, majiteli areálu Čechovka, že se uvolil a nechal nás, abychom mu rozhrabali pozemek za účelem stavby tratí, i když nás později trumfnul hned vedle těžkou mechanizací, paní Evě Vařejčkové a panu Tomáši Dolejšímu za to, že to s námi jako zástupci provozovatele areálu celý den vydrželi a zajistili nám ten báječný catering a samozřejmě všem zúčastněným startujícím, kteří aniž věděli do čeho jdou už týden dopředu svými přihláškami definitivně rozptýlili moje obavy z velikosti startovního pole, které se na 1. neznámém závodě, na pro RC Rally zatím netradičním místě v HB nakonec sešlo. Ještě jeden speciální dík patří mé manželce za nesmírnou trpělivost a také za nezištnou a mně do rána před závodem utajenou tvorbu cen pro stupně vítězů.

 

Přes vší chválu je ale nutno říct, že drobné chybky v organizaci jsem zaznamenal. Ty spočívali zejména ve skluzu v časovém harmonogramu, který byl způsoben hned tím, že jsme odstartovali později než v deklarovaných 9:00 a díky shonu před startem jsme vlastně pořádně nestihli ani rozpravu, což mohlo být zejména pro debutanty, kterých se na startu sešlo docela dost, celkem těžké. Skluz jsme nakonec dohnali ne příliš populárním opatřením a to zkrácením RZ 7 a RZ 8 což se ani mně nelíbilo, ale jinak to nešlo. Zkušenost na příště tedy říká, začít z ranní přípravou ještě o trochu dřív.

Můj dojem z celého závodu je ale také velmi dobrý, zejména po tom, kdy se 3 týdny před závodem na pozemku a někde i přímo na trati objevili hromady hlíny, kvůli již zmiňovaným geologickým sondám. Tratě se ale zavčasu podařilo ve 100% uvést do sjízdného stavu, jen těch pár hromad hlíny v okolí možná kazilo celkový dojem, ale snad to tolik nevadilo. Dál si myslím, že se podařilo splnit i jeden z vytčených cílů, a to oslovit širší veřejnost z Havlíčkova Brodu a okolí natolik, aby se přišli na závody podívat a ti, kteří mají s čím jet, aby si přišli i zazávodit. Nějací diváci skutečně přišli a 4 debutanti na startu snad hovoří za vše.

Teď už ale musíme myslet na další závod šampionátu, který se jede za 3 týdny, tak doufám, že se nám podaří vychytat ještě nějaké ty mouchy v organizaci a že se nám podaří druhý závod připravit alespoň tak, jako ten první.

fotogalerie >>   |   reportáž ČT1 >>

konečné pořadí >>   |   kompletní výsledky >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »