Archiv 2008

1. RC Rally Tábor ´08

sobota 29. března 2008

Restart Rally šampionátu RC Tábor 2008 se po odfouknutém Highlandu docela podařil. Závod se jel na starých osvědčených táborských tratích v okolí plané jabloně a účastníky podniku přivítalo docela přivětivé polojasné počasí. Hned v úvodu nasadili všichni účastníci pekelné tempo, ze kterého byl jen málokdo ochoten cokoli slevit.

Důkazem toho, že se skutečně jelo kvapem jsou rychlostní průměry jednotlivých RZ, které jednoznačně překročili loňské hodnoty. Díky tomu se zmenšily odstupy jednotlivých pilotů a také díky početnějšímu startovnímu poli vzrostla výrazně konkurence. To vše mělo za důsledek podstatně těsnější souboje na trati a v nemalé míře to zvýšilo atraktivitu celého závodu. Prognózy analitiků PEPETONI už před sezónou slibovali vyrovnanější pole a větší konkurenci, nezbývá než jim dát za pravdu a těšit se, že celá sezóna udrží tento trend a přiláká nové diváky a sponzory k tomuto stále atraktivnějšímu odvětví. V PEPETONI jsme se díky předsezónním prognózám na start 1. RC Rally Tábor 08 důkladně připravovali. Vývojáři stihli do vozů úspěšně nasadit a otestovat zcela nové přední i zadní diferenciály, doladili zavěšení zadní nápravy v důsledku čehož se u vozů prodloužil rozvor o 1,6mm a v Pepetoniho voze dokončili výměnu elektroinstalace.

V samotném závodě jsme ale trošku zaostali za očekáváním. V Pepetoniho voze trvalo 4 rychlostni zkoušky než se podařilo mechanikům v druhém servisu definitivně odstranit závadu způsobující nepravidelné změny geometrie přední nápravy, Petr zase téměř celý závod hledal optimální set up sveho vozu. Přesto, že si Pepetoni již nestěžoval na nedostatečný výkon motoru, jak tomu bylo při Otevřebí sezóny, zajížděl časy na úrovni svých loňských výkonů a to při zběsilém tempu většiny startovního pole stačilo pouze na 17místo v cíli soutěže. Petr sice od loňska zrychlil, zmenšil i ztrátu na vítěze, na výborně jedoucí Citröen Xsara Standy Malého však v cíli o 38 setin sekundy nestačil. Bylo z toho nakonec 8. místo a Petr může jen litovat 10s penalizace za trefenou časomíru v cíli RZ4. V cili soutěže ale nakonec v týmu převládala dobrá nálada a už niní se všichni těšíme na další závod.

Konečné pořadí jezdců:

1. Radek Pavliš /RCT Krumlov/ 20b.
2. Honza Petr 18b.
3. Tomáš EVŽEN Lovčík /RCT Krumlov/  16b.
4. Radek Knížek       15b.
5. Aleš Matiášek ml. /RC Racing/   14b.
6. Alf /FIVE Team/ 13b.
7. Standa Malý 12b.
8. Petr Jaroš /PEPETONI/ 11b.
...  
17. PB Pepetoni /PEPETONI/   2b.

 

Konečné pořadí týmů:

1. RCT Krumlov              36b.
2. RC Racing Tábor                   22b.
3. FIVE Team 19b.
4. PB PEPETONI RC Rally Team   13b.
5. Monkey Racing               7b.
6. STEL RC Rally Team       3b.

 
 

fotogalerie >>   |   konečné pořadí >>   |   kompletní výsledky >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »