Archiv 2008

Boty na příští rok

pátek 26. prosince 2008

Tým PB PEPETONI nezahálí a pracuje i o Vánocích. Právě dnes 26. prosince došlo k zodpovězení důležité otázky, jaké pneumatiky budou soutěžní vozy PEUGEOT 307 WRC obouvat v sezóně 2009. Po vyhodnocení všech dat z uplynulé sezóny nasbíraných jak na závodech, tak při rozsáhlém testovacím programu, uzavřeli zástupci česko italského týmu smlouvu s francouzským pneumatikářským koncernem MICHELIN.

FB [ celý článek » ]

PF 2009

středa 24. prosince 2008

Třetí Mikula Show

pondělí 15. prosince 2008

V předvánočním čase, konkrétně v sobotu 13. prosince napsal definitivní tečku za táborskou RC Rally sezónou 2008 volný podnik Mikula Show, uspořádaný na paralelní trati v Havlíčkově Brodě. Jednalo se o závod dvojic každý s každým v základní skupině, která určila pořadí pilotů do rozhodujících vyřazovacích bojů, ty se pak jeli vždy na dvě vítězství.

FB [ celý článek » ]

Kalendář 2009

středa 3. prosince 2008

Na stránkách rc-tabor.com byl zveřejněn kalendář RC Tábor CHAMPIONSHIP 2009. Šampionát budou v příštím roce opět hostit táborské a havlíčkobrodské tratě, nově budou dva asfaltové podniky odstartovány v Soběslavi. Závěr sezóny již tradičně obstará volný podnik MIKULA SHOW.

FB [ celý článek » ]

A nakonec MIKULA

neděle 23. listopadu 2008

Již tradičně je na závěr RC Rally sezóny připraveno rozloučení s tímto modelářským a zároveň soutěžáckým odvětvím v podobě oblíbené akce MIKULA SHOW. Letos porvé se bude konat na Vysočině a stejně tak letos poprvé bude tato akce pořádána jako skutečná rally show na paralelní dráze v prostorách stadionu obce “Klanečná”.

FB [ celý článek » ]

RC Tábor 2008 - dobojováno

úterý 11. listopadu 2008

Poslední mistrovský podnik započítávaný do RC Tábor CHAMPIONSHIP 2008 uzavřel svoje brány, jsou známy konečné tabulky týmů i jezdců, soutěžící se po závěrečných ceremoniálech rozjeli do svých domovských základen a nastává čas pro bilancování. V průběhu celé sezony se buď pravidelně, nebo příležitostně na starty závodů postavilo celkem 56 posádek, mezi kterými se piloti PB PEPETONI zcela jistě neztratili.

FB [ celý článek » ]

5. Highland RC Rally

neděle 2. listopadu 2008

V sobotu 1. listopadu uzavřel 5. Highland RC Rally letošní ročník RC Tábor CHAMPIONSHIP. Na start se postavilo 20 posádek, které přijeli o poslední body bojovat na náročné, 3,5km dlouhé tratě v okolí Havlíčkova Brodu. Přesto, že meteorologové z kraje týdne nepředpovídali moc dobré podmínky, nakonec vyšlo počasí pro závod téměř ideálně.

FB [ celý článek » ]

5. Highland RC Rally uzavře letošní šampionát

čtvrtek 23. října 2008

Ještě neslehl prach na tratích v okolí Havlíčkova Brodu zvířený prvním podnikem organizovaným v nových lokalitách a už se intenzivně připravuje další závod, který tentokrát uzavře celý kolotoč mistrovských soutěží šampionátu RC Rally Tábor 2008. Soutěžící přivítá 5. Highland RC Rally, který se do kalendáře závodů dostal až v průběhu sezóny, a na kterém se bude rozhodovat definitivní klasifikace seriálu.

FB [ celý článek » ]

4. Highland - slovo ředitele

středa 22. října 2008

Máme za sebou podnik, který měl navázat na sice krátký, ale snad podařený začátek RC Rally závodění v Havlíčkově Brodě, který se odehrál loni na „komorních“ tratích v areálu Čechovka. Tamní lokalita nám ale z důvodu nové bytové výstavby poskytla útočiště jen necelý rok a proto bylo třeba poohlédnout se po nových možnostech. Nová lokalita v areálu Hasičského Záchranného Sboru Kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě snad bude mít vetší předpoklady k tomu, že se na tratě budou moci závodníci vracet na další závody a proto jsme využili větší prostory, než tomu bylo v Čechovce a zvolili realizaci rozsáhlejších úseků tratí, tak aby bylo možné připravovat rychlostní testy bez nutnosti jezdit po kratších úsecích několik kol vždy v jednom rychlostním testu za sebou.

FB [ celý článek » ]

4. Highland RC Rally

úterý 21. října 2008

Závěrečná fáze táborského šampionátu se přestěhovala na Vysočinu na nové šotolinové tratě v Havlíčkově Brodě. První ze dvou havlíčkobrodských závodů - 4. Highland RC Rally se jel v sobotu 18. října a tým PB PEPETONI u toho nemohl chybět. Do závodu odstartovaly oba týmové vozy a tým se na organizaci závodu podílel i pořadatelsky.

FB [ celý článek » ]

Přípravy na 4. HIGHLAND RC RALLY v plném proudu

pondělí 13. října 2008

Už jen necelý týden zbývá do startu 4. HIGHLAND RC RALLY, která na nových tratích naváže na podniky, které tým PB PEPETONI v Havlíčkově Brodě začal organizovat v loňském roce. Na přípravě tratí nyní intenzivně pracuje hned několik obětavců a všichni připravují vše tak, aby se závod v novém prostředí dobře zabydlel a aby přinesl hodnotný zážitek jak soutěžícím tak divákům.

FB [ celý článek » ]

PB PEPETONI RC Rally Team oslaví 2. narozeniny

úterý 7. října 2008

Dnes 7. října oslaví tým PB PEPETONI druhé výročí svého založení. Při této slavnostní příležitosti má vedení týmu možnost oznámit, že právě dnes došlo v časných ranních hodinách, po velmi přátelských rozhovorech k dalšímu prodloužení kontraktu s PEUGEOT Sport na závodní program PB PEPETONI v sezóně 2009. Předmětem ročníh smlouvy je opět významná podpora sportovního oddělení automobilky pro dva speciály 307WRC specifikace 2005, se kterými budou opět startovat týmoví piloti Petr a mladík Pepetoni.

FB [ celý článek » ]

7. RC Rally Tábor ´08

pondělí 29. září 2008

Minulou sobotu 27. září 2008 se v Táboře na známých úsecích v okolí plané jabloně jel osmý podnik táborského šampionátu, který byl zároveň posledním letošním závodem, který se jel na táborských tratích. Tým PB PEPETONI se tentokrát účastnil pouze s jedním vozem pilotovaným týmovou jedničkou Petrem.

FB [ celý článek » ]

Ke skvělému výsledku scházelo jen 1,55 vteřiny

pondělí 15. září 2008

V sobotu 6. září na 6. RC Rally Tábor ´08 scházelo k vítězství pilotovi týmu PEPETONI jen pouho pouhých 1,55 setin vteřiny. Závodní sobota vyšla oběma pilotům na výbornou a to i přesto, že Petr nakonec za svými zády neudržel vítěze podniku Zbyňka Dařílka.

FB [ celý článek » ]

6. RC Rally Tábor ´08

pondělí 8. září 2008

V první zářijové sobotě 6.9.2008 byl na programu týmu již v pořadí sedmý letošní mistrovský podnik táborského šampionátu s názvem 6. RC Rally Tábor. Klimatické podmínky v dějišti závodu opět naplnili letošní standard, který říká: „když neleje jak z konve, tak je palermo.“ Druhá “přípustná“ varianta byla ta správná pro tento závod a tak se zanedlouho po startu začaly z šotolinových tratí po razantních průjezdech pilotů zvedat oblaka prachu a jen málokdo neměl v sobotu “křupavou“ svačinu.

FB [ celý článek » ]

5. RC Rally Tábor ´08

úterý 19. srpna 2008

„RC Rally za deště…… Tak to už tu dlouho nebylo“. Letošní sezónu RC Rally závodů velmi často režíruje deštivé počasí, které nutí účastníky startovat do rychlostních testů za mnohdy značně složitých podmínek. Déšť na závodech dosud postihl snad všechny RC Rally šampionáty a ne jinak tomu bylo i v sobotu 16. srpna v Táboře na tamním asfaltovém podniku.

FB [ celý článek » ]

Přípravy na 4. HIGHLAND RC RALLY zahájeny

pátek 25. července 2008

Tým PEPETONI coby organizátor zahájil přípravy na říjnovou 4. HIGHLAND RC RALLY, která by se měla odehrát na nových šotolinových tratích v Havlíčkově Brodě. Podnik se pojede jako devátý, předposlední závod letošní sezóny seriálu RC Tábor a jeho termín byl stanoven na 18. října.

(pj)

Nové zápisy do statistik PB PEPETONI

čtvrtek 24. července 2008

V minulých dvou týdnech se opět přepisovala historická data ve statistikách PB PEPETONI RC RALLY TEAMu. Vůz týmu pilotovaný Petrem byl totiž vůbec poprvé v něčem klasifikován jako nejrychlejší ze všech.

FB [ celý článek » ]

Náhradní RC Rally Tábor ´08

neděle 20. července 2008

Včera 19. července tým PEPETONI s oběma vozy startoval v pátém podniku táborského šampionátu - náhradním podniku, N. RC Rally Tábor ´08, který byl organizátory šampionátu do kalendáře zařazen dodatečně jako náhrada za zrušený úvodní podnik letošní sezóny 3. Highland RC Rally Čechovka.

FB [ celý článek » ]

RC ACROPOLIS RALLY 2008

úterý 15. července 2008

Uplynulý víkend 12. a 13. července 2008 se tým PEPETONI zúčastnil podniku neoficiálního mistrovství světa RC ACROPOLIS RALLY, který se jako šestý podnik RC RALLYTROPHY CHAMPIONSHIP 2008 konal na řeckých tratích v areálu Vulkan v Hrádku nad Nisou.

 

FB [ celý článek » ]

RC ACROPOLIS RALLY 2008

úterý 1. července 2008

Vedení Týmu PEPETONI odeslalo ke zpracování přihlášky na RC ACROPOLIS RALLY, která se bude konat jako dvoudenní podnik seriálu neoficiálního mistrovství světa, a pojede se ve dnech 12. a 13. července 2008 na řeckých tratích v Hrádku nad Nisou.

FB [ celý článek » ]

4. RC Rally Tábor ´08

neděle 29. června 2008

Tak a je za námi úvodní šotolinová část letošního šampionátu RC Rally Tábor, která čítala celkem čtyři podniky na nezpevněných površích táborských tratí. Zatím posledním podnikem byla 4. RC Rally Tábor ´08, která v sobotu 28.6.2008 zavítala opět na technické táborské tratě, které svými, téměř 6,5 kilometry rychlostních zkoušek prověřily jezdecké dovednosti celkem 14ti soutěžních posádek.

FB [ celý článek » ]

3. RC Rally Tábor ´08

čtvrtek 5. června 2008

Dne 31.5.2008 proběhl v Táboře další závod tamního šampionátu / 3. RC Rally Tábor ´08 /. Tým PEPETONI se opět tohoto klání účastnil, tentokrát v kompletní sestavě obou nasazovaných vozů. Na místě byl i aspirant na závodní sedačku Káťa, která v dějišti závodu absolvovala seznamovací jízdy a sbírala cenné zkušenosti pro potenciální start v některém z budoucích podniků kolotoče RC Rally.

FB [ celý článek » ]

Test vozů PEUGEOT

neděle 25. května 2008

Včera 24.5.2008 proběhl v lesní části Josefodola poblíž Světlé nad Sázavou test týmů Pat a Mat, FIVE Teamu a PB PEPETONI, který měl za úkol mimo jiné prověřit techniku před nadcházejícím 3. podnikem táborského šampionátu. Na testovacím programu se spolupodíleli i závodní inženýři z  Peugeot Sportu a pozvání přijal i bývalý šéf programu WRC, temperamentní Ital Corado Provera.

FB [ celý článek » ]

Spuštění webu PEPETONI

čtvrtek 22. května 2008

Dnes nastává další důležitý milník v existenci PB PEPETONI RC Rally Teamu. Pro ohromný zájem našich fanoušků jsme přistoupili k logickému kroku a to ke spuštění internetové presentace našeho týmu na těchto webových stránkách.

FB [ celý článek » ]

2. RC Rally Tábor ´08

neděle 27. dubna 2008

V sobotu 26. dubna 2008 se v centru táborského šampionátu odehrálo druhé dějství tohoto atraktivního seriálu. Na posádky čekalo příjemné jarní počasí a na rozdíl od prvního podniku bylo i relativní bezvětří. Ráno v 8:30 bylo ke startu převzato 23 posádek, na které čekala již obvyklá dávka 12ti měřených rychlostních testů tentokrát o celkové délce 3.688 km, které byli tradičně proloženy celkem 4mi servisními zónami.

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Tábor ´08

sobota 29. března 2008

Restart Rally šampionátu RC Tábor 2008 se po odfouknutém Highlandu docela podařil. Závod se jel na starých osvědčených táborských tratích v okolí plané jabloně a účastníky podniku přivítalo docela přivětivé polojasné počasí. Hned v úvodu nasadili všichni účastníci pekelné tempo, ze kterého byl jen málokdo ochoten cokoli slevit.

FB [ celý článek » ]

3. Highland RC Rally Čechovka aneb Derniéra se nezdařila

úterý 4. března 2008

Tak jsme se chtěli v sobotu naposledy sklouznout na tratích v Čechovce a ono to vyšlo – doslova. Derniéra Highland RC Rally Čechovka se konala jak už všichni jistě vědí ve stejný termín, jako představení jakési holky jménem EMMA a tak nezbylo, než se zabývat myšlenkami, jak zvládnout obě akce paralelně.

FB [ celý článek » ]

Předstartovní preview 3. Highland

pátek 29. února 2008

Už jen několik hodin zbývá do startu zahajovacího podniku soutěžní sezóny RC Tábor 2008. V dílnách PEPETONI finišují všechny potřebné přípravy na vozech a členové týmu dokončují přípravný program, který podle plánu probíhal v zimní přestávce.

FB [ celý článek » ]

Otevření sezóny 2008

úterý 5. února 2008

V sobotu 3. února byla zahřívacím kolem oficielně zahájena závodní sezóna táborského šampionátu 2008. Jednalo se o volný asfaltový podnik a většina startujících přijela do sychravého počasí otestovat svou o zimní přestávce usilovně připravovanou techniku. Ne jinak tomu bylo u týmu PEPETONI. Do 100% dokončení naplánovaných vývojových kroků pro ostrou sezónu 2008 však zbývá ještě pár týdnů (1. ostrý závod šampionátu se jede až za měsíc), proto oba piloti vyrazili na tratě s již částečně modifikovanou, leč přesto loňskou technikou.

FB [ celý článek » ]

Tisková zpráva PB PEPETONI před startem sezony 2008

neděle 6. ledna 2008

Tento týden představuje tým PEPETONI veřejnosti oficiální týmová loga a design vozů Peugeot 307WRC specifikace 2005, se kterými se oba týmoví piloti zúčastní letošní sezony šampionátu RC Rally Tábor.

FB [ celý článek » ]