Archiv 2008

3. RC Rally Tábor ´08

čtvrtek 5. června 2008

Dne 31.5.2008 proběhl v Táboře další závod tamního šampionátu / 3. RC Rally Tábor ´08 /. Tým PEPETONI se opět tohoto klání účastnil, tentokrát v kompletní sestavě obou nasazovaných vozů. Na místě byl i aspirant na závodní sedačku Káťa, která v dějišti závodu absolvovala seznamovací jízdy a sbírala cenné zkušenosti pro potenciální start v některém z budoucích podniků kolotoče RC Rally.

Již ráno při shakedownu bylo zřejmé, že na účastníky závodu čekají perfektně připravené, velmi dlouhé a sluncem vyprahlé rychlostní zkoušky, a že závod bude tou pravou prověrkou jezdecké odolnosti a výdrže závodní techniky. Celková délka měřených testů 6,462km a tropické počasí si později vybrali své daně v podobě několika technických problémů a jezdeckých a navigátorských chyb, které nakonec způsobily odstoupení některých posádek ze soutěže / Kuba Marek a Armin / a zamíchali i konečným pořadím závodu.

Startovní pole sice nebylo nijak početné / 16 vozů /, zato se ale na startu sešli silné týmové sestavy připravené bojovat o cenné body do poháru konstruktérů letošní sezóny. Kromě kompletní sestavy PEPETONI / PB a Petr / byli v UP před slavnostním startem k vidění oba bodující a aktuálně vedoucí vozy RCT / Radek a Evžen /, již tradičně tři vozy silného týmu RC RACING / Aleš ml., Dářa a Maty / a do dějiště závodu letos poprvé dorazil i kompletní FIVE Team / Alf, Armin a Kuba /. Tým PEPETONI do bojů nastoupil s novým odpružením předních náprav u obou vozů a přestože u nových komponent ještě nebyl zcela ukončen testovací program, ukázalo se, že nové řešení přispívá výrazně ke stabilitě vozu v jeho přední části a potvrdilo se, že vývojáři týmu jdou v této oblasti správným směrem.


Petr i Pepetoni vstoupili do závodu pozvolna, 7. respektive 14. časem, ale již v zápětí v RZ2 svými dílčími časy / Petr 4. a Pepetoni 9. čas v RZ / ukázali pro jaký výsledek si v sobotu do Tábora přijeli. Petr nakonec svým stabilním výkonem bez větších výkyvů dosáhl na svůj nejlepší výsledek sezóny, když současně vyrovnal i své dílčí maximum v RZ, kterým byl 2. čas v RZ9. Pepetoniho nakonec ve velmi slibně rozjetém závodě v RZ11 přibrzdila podobná závada, která jeho vůz postihla na těchto tratích i v minulé sezóně. Jednalo se o poškozené řízení, které nebylo možné opravit přímo na trati RZ a v důsledku čehož nemohl s neovladatelným vozem RZ dokončit. Následně přidělený náhradní čas Pepetoniho připravil o slibně vrcholící souboj s Vendou Balounem o 10. místo. Konečné pořadí v cíli ale přineslo celému týmu uspokojení, které mluvčí týmu v oficiálním stanovisku k dokončené soutěži zhodnotil slovy : „Je skvělé vybojovat 4. a 11. místo v tak dobře připraveném závodě, jako byl tento... Naše výkony mají od začátku sezóny rostoucí tendenci a to je dobré...“


Příští podnik 4. RC Rally Tábor se koná opět v Táboře a to 28.6.2008 a tým PEPETONI by u toho opět neměl chybět.

Konečné pořadí jezdců:

1. Radek Pavliš /RCT Krumlov/
20b.
2. Tomáš EVŽEN Lovčík /RCT Krumlov/ 18b.
3. Aleš Matiášek ml. /RC Racing/ 16b.
4. Petr Jaroš /PEPETONI/ 15b.
5. Alf /FIVE Team/ 14b.
6. Zbyněk Dařílek /RC Racing/ 13b.
7. Tomáš Šena 12b.
8. Aleš Matiášek 11b.
...
11. PB Pepetoni /PEPETONI/ 8b.
 

Konečné pořadí týmů:

1. RCT Krumlov 38b.
2. RC Racing Tábor
29b.
3. PB PEPETONI RC Rally Team 23b.
4. STEL RC Rally Team 16b.
5. FIVE Team 14b.
6. Pat a Mat RC Rally Team 6b.
7. Miki Team 5b.

 

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »