Archiv 2008

4. RC Rally Tábor ´08

neděle 29. června 2008

Tak a je za námi úvodní šotolinová část letošního šampionátu RC Rally Tábor, která čítala celkem čtyři podniky na nezpevněných površích táborských tratí. Zatím posledním podnikem byla 4. RC Rally Tábor ´08, která v sobotu 28.6.2008 zavítala opět na technické táborské tratě, které svými, téměř 6,5 kilometry rychlostních zkoušek prověřily jezdecké dovednosti celkem 14ti soutěžních posádek.

PB PEPETONI RC Rally Team měl tentokrát ve startovní listině pouze jednoho zástupce – Petra, když mladík Pepetoni dal přednost kondiční přípravě na dětském táboře nedaleko dějiště závodu. Stejně tak ve startovní listině chyběl zástupce RCT Krumlov Lovec, kterému nedovolili start zdravotní důvody a tak bylo zřejmé, že se tentokrát bude o bednu bojovat ve trochu jiném složení, než na jaké jsme byli zvyklí v předchozích třech závodech.

Po více než půl hodině ostré jízdy si nakonec pohár za druhé místo za suverénním Radkem Pavlišem odnesl zodpovědně jedoucí Zbyněk Dařílek, který ho zaslouženě uhájil před dotahujícím týmovým kolegou  Alešem Matiáškem mladším o pouhé 2,36s. Pro Dářu je to jeho životní výsledek a všichni v týmu PEPETONI mu k němu gratulujeme. Čtvrtý po velmi dobrém vstupu do soutěže nakonec skončil Alf, kterému se podařilo vyhrát úvodní rychlostní zkoušku, což je pro Alfa také jistě velmi cenný dílčí úspěch.

Petr absolvoval závod s modernizovanou jednotkou řízení, když mechanici do jeho vozu před závodem zabudovali nové rychlejší servo řízení a zároveň došlo k výměně RC soupravy za novější technologii wifi. S těmito inovacemi tedy Petr postupně sbíral zkušenosti a hledal optimální nastavení nových komponent stejně tak jako hledal optimální obutí pro sobotní podmínky na soutěžních tratích. Postupně se mechanikům podařilo nalézt optimální kompromisy a zdálo se, že by Petr mohl v závěru soutěže zabojovat s Alfem o 4. pozici, když jeho vozu v RZ10 vystavila stopku opět stejná a nyní už obávaná závada na řízení vozu, která postihla týmového kolegu Pepetoniho na předchozích dvou podnicích na těchto tratích. Petr se díky VP propadl z průběžné 4. příčky na 7. a nezbylo mu než v servisu rychle závadu odstranit a v posledních dvou RZ zabojovat ještě alespoň o 6. příčku. To se mu nakonec podařilo a z Tábora si za konečné 6. místo odvezl jak pro sebe, tak pro tým 13 cenných mistrovských bodů.

 

Konečné pořadí jezdců:

1. Radek Pavliš /RCT Krumlov/ 20b.
2. Zbyněk Dařílek /RC Racing/
18b.
3. Aleš Matiášek ml. /RC Racing/ 16b.
4. Alf /FIVE Team/        15b.
5. Aleš Matiášek
14b.
6. Petr Jaroš /PEPETONI/  13b.
7. Tomáš Šena 12b.
8. Jakub Konecký /FIVE Team/ 11b.
 

Konečné pořadí týmů:

1. RC Racing Tábor        
34b.
2. FIVE Team              
26b.
3. RCT Krumlov 20b.
4. Pat a Mat RC Rally Team 
17b.
5. PB PEPETONI RC Rally Team 13b.
6. Miki Team     5b.
 

fotogalerie >>  |  konečné pořadí >>  |  kompletní výsledky >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »