Archiv 2008

Nové zápisy do statistik PB PEPETONI

čtvrtek 24. července 2008

V minulých dvou týdnech se opět přepisovala historická data ve statistikách PB PEPETONI RC RALLY TEAMu. Vůz týmu pilotovaný Petrem byl totiž vůbec poprvé v něčem klasifikován jako nejrychlejší ze všech.

 

Stalo se tak na Náhradní RC Rally Tábor minulou sobotu 19.července, když byl Petr v RZ 10 klasifikován s časem 2:05,88 jako vítěz RZ s náskokem pouhých 78 setin sekundy před v RZ druhým Pepou Jiřičkou. V závodě se pak Petrovi podařilo po pozvolném začátku ukořistit 4 místo, což je velmi dobrý výsledek, který znamená pěkný patnáctibodový příděl do průběžné klasifikace jezdců i do tabulky týmů.

Ještě o týden dříve o víkendu 12. a 13. července, se tým poprvé účastnil podniku RC Rally mimo domovský šampionát RC Tábor. Jednalo se o start v neoficiálním mistrovství světa na náročném dvoudenním podniku RC ACROPOLIS RALLY 2008, na kterém tudíž oba piloti zaznamenali svá první maxima v tomto šampionátu. Petr dojel na pěkném 15. místě, když jeho nejlepší dílčí maximum byl 10. čas v RZ 3 Paleohori, mladík Pepetoni dokončil soutěž po jednom volném průjezdu 5. rychlostního testu Inohori, způsobeného poškozeným řízením na konečné 28. pozici. Nejlépe Pepetonimu sedla RZ 4 Rengini, ve které zajel 27. měřený čas. Dodejme ještě, že do závodu odstartovalo celkem 39 posádek.

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »