Archiv 2008

5. RC Rally Tábor ´08

úterý 19. srpna 2008

„RC Rally za deště…… Tak to už tu dlouho nebylo“. Letošní sezónu RC Rally závodů velmi často režíruje deštivé počasí, které nutí účastníky startovat do rychlostních testů za mnohdy značně složitých podmínek. Déšť na závodech dosud postihl snad všechny RC Rally šampionáty a ne jinak tomu bylo i v sobotu 16. srpna v Táboře na tamním asfaltovém podniku.

Téměř vytrvalý déšť vytvořil na tratích rychlostních vložek nejprve louže, později spíš brody a v závěru závodu (kvůli vodě zkráceného na 8RZ) množství dešťové vody proměnilo škarpy kolem tratí v hluboká koryta potoků. Někteří piloti se o jejich hloubce při výletu mimo kluzkou trať přesvědčili poměrně podrobně, nejvíce asi Petr Míka, který v závěrečné rychlostní zkoušce svou Xsaru v jedné ze zatopených škarp utopil úplně. Přes nepřízeň počasí se ale pořadatelům podařilo závod nakonec úspěšně zorganizovat a to zejména díky zastřešenému a uzavřenému zázemí pro servisní zónu, které bylo hned vedle soutěžních tratí a díky tomu, že bylo celé prosklené neztratili závodníci kontakt s děním na trati ani v průběhu deštěm smáčeného závodu.

Piloti týmu PEPETONI nastoupili vesměs s nastavením vozů z minulého asfaltového podniku, jen přizpůsobili obutí pro mokrý povrch vozovky. Petr začal ve svém standardním rytmu a i když jeho časová ztráta na vítěze byla na 100 metrech vyšší než na suchém asfaltu průběžně se pohyboval kolem 4. pozice. To mu ale vydrželo jen do předposlední sedmé rychlostní zkoušky. Do té sice Petr odstartoval, ale díky podceněnému servisu palivového systému jí bohužel nedokončil a dostal náhradní čas. To ho odsunulo na sedmé místo cca 12s za šestého Tomáše Šenu. V servisní zóně už bylo pozdě litovat toho, že před RZ7 mechanici nevyměnili baterku, která navíc při večerním a ranním nabíjení nevykazovala známky dobré kondice. Analytikům týmu tak nezbylo než dát Petrovi před posledním testem teoretickou šanci na získání alespoň 6. místa, když z dosahovaných časů se zdálo, že by se Petrovi 12ti sekundové manko mohlo podařit zlikvidovat. To se nakonec povedlo a Petr byl v cíli celého závodu klasifikován jako 6. necelé 2 vteřiny před Tomášem.

Pepetoni sice zajížděl také časy, které byli při porovnání ztráty na 100m na suchém asfaltu horší, značnou vinu na tom ale neslo velké množství jezdeckých chyb. Mladík Pepetoni se za hustého deště jen obtížně orientoval a v důsledku toho se několikrát ztratil v rozpise a na tratích RZ zabloudil. Jinak ale jeho vůz fungoval bezproblémově a do cíle nakonec dorazil na 9. místě. PB PEPETONI RC Rally team obsadil v poháru konstruktérů 2. místo, přičemž do Petrova propadu pořadím se situace vyvíjela ještě slibněji, protože v té době tým rudých třistasedmiček dokonce v závodě vedl.

Náročný podnik pro technické závady nedokončili oba politi RC Racing Tábor, když oba odstoupili v servisní zóně po RZ4. Celý podnik vyhrál Martin Knespl, který se s Fábíí po trati pohyboval jako ryba ve vodě, za ním na 2. místě skončil lídr šampionátu Radek Pavliš a 3. dojel Vláďa Krejčík. Dalším podnikem se šampionát opět vrací na nezpevněné povrchy tak uvidíme jak si budou piloti počínat v závěrečné šotolinové fázi šampionátu.

Konečné pořadí jezdců:

1. Martin Knespl 20b.
2. Radek Pavliš /RCT Krumlov/ 18b.
3. Vláďa Krejčík 16b.
4. Frantin Doležal
15b.
5. Alf /FIVE Team/
14b.
6. Petr Jaroš /PEPETONI/ 13b.
7. Tomáš Šena 12b.
8. Kuba Konecký  /FIVE Team/ 11b.
9. PB Pepetoni /PEPETONI/ 10b.
...
 

Konečné pořadí týmů:

1. FIVE Team       
25b.
2. PB PEPETONI RC Rally Team           23b.
3. RCT Krumlov 18b.
4. Miki Team 17b.

 

fotogalerie >>  |  konečné pořadí >>  |  kompletní výsledky >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »