Archiv 2008

Ke skvělému výsledku scházelo jen 1,55 vteřiny

pondělí 15. září 2008

V sobotu 6. září na 6. RC Rally Tábor ´08 scházelo k vítězství pilotovi týmu PEPETONI jen pouho pouhých 1,55 setin vteřiny. Závodní sobota vyšla oběma pilotům na výbornou a to i přesto, že Petr nakonec za svými zády neudržel vítěze podniku Zbyňka Dařílka.

Pro Dářu to bylo premiérové vítězství v mistrovském podniku RC Rally a svoje kvality letos potvrdil již jedním 2. místem v závodě tohoto šampionátu. Petr se přitom v závěru závodu držel na vedoucí pozici, v závěrečné rychlostní zkoušce ale tlaku soupeře z RC Racing Tábor neodolal.

Své dosavadní nejlepší výsledeky si ale v sobotu vyjeli oba piloti týmu PEPETONI (Petr zmiňované 2. a junior Pepetoni 7. místo) a své osobní výsledky korunovali navíc i druhým vítězstvím v poháru konstruktérů (připomeňme, že první týmový triumf zaznamenal PB PEPETONI RC Rally Team loni na 1. Highland RC Rally Čechovka). Svá maxima zopakovali oba piloti i v dílčích výsledcích na rychlostních zkouškách, když Petr vyhrál 3 testy a mladík Pepetoni vyrovnal svoje maximum 6. časem v RZ 9.


foto Standa Elbl

Nasbíraná data ze závodu inženýři nyní intenzivně vyhodnocují tak, aby na nadcházející podnik, který se pojede na stejném profilu tratí, připravili oba vozy s využitím všech poznatků z tohoto úspěšného podniku.

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »