Archiv 2008

7. RC Rally Tábor ´08

pondělí 29. září 2008

Minulou sobotu 27. září 2008 se v Táboře na známých úsecích v okolí plané jabloně jel osmý podnik táborského šampionátu, který byl zároveň posledním letošním závodem, který se jel na táborských tratích. Tým PB PEPETONI se tentokrát účastnil pouze s jedním vozem pilotovaným týmovou jedničkou Petrem.

Účastníky už ráno přivítaly optimální klimatické podmínky a při druhé plánované neúčasti týmu RCT Krumlov, který tentokrát závodil na Kypru, bylo opět zřejmé, že o bednu bude chtít bojovat hned několik pilotů. Na start se postavilo pouhých 11 posádek, takže se dalo očekávat, že závod bude mít rychlý spád. Pochybnosti o tom, kdo si odveze ze 7. RC Rally Tábor ´08 trofej nejhodnotnější ale hned v úvodu závodu začal rozptylovat těsný vítěz předcházejícího podniku Zbyněk Dařílek, který šel v úvodním testu do vedení. V druhé vložce mu sice průběžné vedení na chvilku uzmul Alf, ale od RZ 3 už Dářa svou znovu nabytou 1. pozici s jistotou kontroloval až do cíle závodu a s bezpečným náskokem téměř 40ti sekund soutěž vyhrál.


foto Lenka Horáková

V průběhu dne se zdálo, že 2. pozici za Dářou v klidu kontroluje Alf, což platilo až do RZ 9, do které si před v tu dobu třetím Petrem udržoval bezpečný čtvrtminutový odstup. V RZ 10 však Alfa potkali potíže a rázem se jeho náskok scvrknul na pouhé 3 vteřiny a to byl signál pro Petra, aby se pokusil o druhé místo ještě zabojovat. V následující RZ 11 Petr náležitě zabral a test vyhrál. Alf ale nechtěl dát svojí kůži lacino a druhým časem ve vložce dovolil Petrovi ukrojit z jeho náskoku pouhých 22 setin vteřiny. V závěrečné 12té RZ už ale Alf Petrovi neodolal a pilot týmu PB PEPETONI mohl podruhé za sebou slavit svůj nejlepší dosavadní výsledek – 2. místo v mistrovské soutěži.


foto Tomáš Šena

Svůj nejlepší výsledek si ale připsal třetím místem i Alf a totéž platilo i o čtvrtém Tomáši Šenovi, který tento skvělý úspěch vybojoval taktéž v poslední RZ, když o rovnou sekundu za sebe odsunul nakonec pátého Aleše Matiáška mladšího. Do poslední RZ se ještě bojovalo na 8. a 9. příčce, kde se nakonec zpět na konečnou osmou pozici podařilo vrátit smolařovi Jardovi Krejčímu, jehož vůz v průběhu závodu postihl takzvaný Hrstkův sindrom, když jeden z jeho palivových článků bezděčně explodoval v době, kdy mezi rychlostními zkouškami parkoval v UP. Cíl soutěže opět nespatřil Maty, takže do cíle docela dlouhého a rychle se odvíjejícího závodu dorazilo celkem 10 vozů.


foto Lenka Horáková

Závěrečné dvě soutěže jsou podle kalendáře naplánovány do prostředí Highland RC Rally, na tamní nové šotolinové tratě. Celý kolotoč se tedy přesouvá na Vysočinu, kde se bude rozhodovat o konečné podobě klasifikací jezdců i týmů táborského šampionátu 2008. Pro tým PB PEPETONI jsou tyto podniky domácí, takže už nyní vládne mezi členy týmu bojovná atmosféra.

Konečné pořadí jezdců:

1. Zbyněk Dařílek /RC Racing/ 20b.
2. Petr Jaroš /PEPETONI/  18b.
3. Alf /FIVE Team/ 16b.
4. Tomáš Šena 15b.
5. Aleš Matiášek ml. /RC Racing/ 14b.
6. Kuba Konecký  /FIVE Team/ 13b.
7. Michal Bouchner
12b.
8. Jarda Krejčí /Pat a Mat/ 11b.

Konečné pořadí týmů:

1. RC Racing Tábor          
34b.
2. FIVE Team        29b.
3. PB PEPETONI RC Rally Team 18b.
4. Pat a Mat elektromotorsport 11b.
5. Miki Team 9b.

 

konečné pořadí >>  |  kompletní výsledky >>

fotogalerie >>  |  video >>  "A je to" Entertainment

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »