Archiv 2008

PB PEPETONI RC Rally Team oslaví 2. narozeniny

úterý 7. října 2008

Dnes 7. října oslaví tým PB PEPETONI druhé výročí svého založení. Při této slavnostní příležitosti má vedení týmu možnost oznámit, že právě dnes došlo v časných ranních hodinách, po velmi přátelských rozhovorech k dalšímu prodloužení kontraktu s PEUGEOT Sport na závodní program PB PEPETONI v sezóně 2009. Předmětem ročníh smlouvy je opět významná podpora sportovního oddělení automobilky pro dva speciály 307WRC specifikace 2005, se kterými budou opět startovat týmoví piloti Petr a mladík Pepetoni.

Smlouva obsahuje i možnost v průběhu roku získat podporu na třetí vůz, čímž tým dostává důvěru a prostor své závodní aktivity v sezóně 2009 ještě rozšířit. „Naše jednání se zástupci PEUGEOT Sport byli vedeny skutečně ve velmi přátelské atmosféře a představitele našeho partnera vlastně nebylo potřeba ani k ničemu přesvědčovat“ řekl do telefonu týmový šéf, který z úspěšného jednání přiletí zpět do republiky dnes v dopoledních hodinách, aby mohl tuto radostnou zprávu oznámit celému týmu osobně při „narozeninové“ oslavě. „To že dostáváme možnost příští rok nasadit ještě třetí auto hovoří samo za sebe“ dodal ještě k důvěře, které se tým po již dvouleté spolupráci s PEUGEOT Sport může těšit. Na dotaz proč se tým nepokusil získat kontrakt na delší dobu než na jeden rok týmový šéf odpověděl, že získat víceletý kontrakt vlastně není možné, protože zájem soukromých týmů o podporu je obrovský a proto si nárok na takovouto spolupráci musí každý tým svými výsledky vždy náležitě obhájit. „A to se nám zatím daří“ ještě dodal. Tým na soutěžní tratě v příští sezóně vyrazí s novým designem vozů, který byl designéry týmu již připraven a čekal jen na dotažení smluvních záležitostí.

Otevřená tak zůstává už jen otázka pneumatik, které bude tým v příštím roce používat. K dispozici jsou dvě varianty, přičemž jak italský PIRELLI, se kterým má tým platný kontrakt do konce letošní sezóny, tak francouzský Michelin mají s obouváním vozů PEUGEOT 307WRC bohaté zkušenosti. Tuto otázku chce vedení týmu společně s technickým oddělením vyřešit zhruba do konce listopadu.

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »