Archiv 2008

4. Highland RC Rally

úterý 21. října 2008

Závěrečná fáze táborského šampionátu se přestěhovala na Vysočinu na nové šotolinové tratě v Havlíčkově Brodě. První ze dvou havlíčkobrodských závodů - 4. Highland RC Rally se jel v sobotu 18. října a tým PB PEPETONI u toho nemohl chybět. Do závodu odstartovaly oba týmové vozy a tým se na organizaci závodu podílel i pořadatelsky.

V pozdních odpoledních hodinách dokončili účastníci náročný devátý, předposlední podnik táborského šampionátu, do kterého odstartovalo celken 26 soutěžních posádek. Závod podporovaný Krajem Vysočina se jel na zcela nových tratích s nezpevněným povrchem a díky své délce a syrovosti tratí to byl bezpochyby jeden z nejnáročnějších závodů letošní sezóny.


foto Frantin

Úzké, mnohde hodně uskákané  a technické úseky tratí často pokryté všudypřítomným padajícím listím přinášely pilotům drsné podmínky pro závodění a dávali jim znát co je to rally v pravém smyslu slova. Počasí ale všem přálo a tak se na tratích mohly naplno rozpoutat boje o cenné body do klasifikací obou tabulek šampionátu.


foto Jakob

Už od RZ1, rychlé paralelní superspeciálky v obci Klanečná převzali podle očekávání taktovku piloti RCT Krumlou, kteří se po pauze do táborského šampionátu opět vrátili, aby zapracovali na plnění vytíčených cíliů a to na zisku titulů jak v tabulce jezdců tak v tabulce týmů. Na trati prvního testu, který byl oproti ostatním rychlostním zkouškám naopak zcela rovný, rychlý a poměrně široký, a který skýtal i možnosti jízdy kontrolovaným smykem se usadili na prvních dvou místech a ty už do konce závodu nikomu nepustili. Paralelní test v obci Klanečná se po kontrole přeskupení jako závěrečná rychlostní zkouška opakoval ještě jednou.


foto Monkey

Závodu se účastnila i početná skupina hostů pravidelně startujících v jiných šampionátech, jako například piloti z RC Club Čistá a piloti startující v RC Rally Brno. To bylo kořením celého závodu, protože většina hostujících pilotů se pravidelně pohybovala v první desítce dílčích výsledků v jednotlivých rychlostních testech. Smolařem závodu se pak stal Jarda Krejčí, který jako jediný závod pro poruchu své třistašestky nedokončil a také Zbyněk Dařílek, kterému v úvodu závodu zastávkoval jeho Lancer a to mu znemožnilo bojovat o přední umístění, které by ho přiblížilo k bojům o 2. místo v celkové klasifikaci šampionátu. Díky škrtání výsledků dvou nejhorších závodů sezóny ale pro Dářu není nic ztraceno a pořadí na 2. 3. a 4. místě se rozhodne na závěrečném podniku sezóny.


foto Frantin

Piloti PB PEPETONI RC Rally Teamu podali standardní výkon, když Petr dojel na konečném 6. místě a mladík Pepetoni urval v největší konkurenci sezóny poslední bod za celkové 18. místo. Právě Petr je jedním z pilotů, který má společně se zmiňovaným Dářou a Alfem šanci stát se vicemistrem letošního ročníku RC Rally Tábor. Naproti tomu Mistrem šampionátu se již jeden závod před koncem sezóny stal Radek Pavliš a stejně tak tým RCT Krumlov už může slavit letošní titul v poháru konstruktérů. Tým PB PEPETONI jim k tomuto úspěchu samozřelmě gratuluje a již nyní vrhá své úsilí na přípravu závěrečného podniku sezóny, který se pod názvem 5. Highland RC Rally pojede na stejných tratích již za 10 dní, 1. listopadu 2008.


foto xvlastik

Konečné pořadí jezdců:

1. Radek Pavliš /RCT Krumlov/ 20b.
2. Tomáš Evžen Lovčík /RCT Krumlov/  18b.
3. Frantin Doležal 16b.
4. Radek Knížek 15b.
5. Dejv Mišalko 14b.
6. Petr Jaroš /PB PEPETONI/ 13b.
7. Alf /FIVE Team/ 12b.
8. Vlastimil Pospíšil 11b.
...
18. PB Pepetoni /PB PEPETONI/ 1b.

Konečné pořadí týmů:

1. RCT Krumlov    
38b.
2. Monkey Racing 16b.
3. PB PEPETONI RC Rally Team 14b.
3. FIVE Team 14b.
5. RC Racing Tábor 3b.
6. STEL RC Rally Team 0b.
6. Pat a Mat elektromotorsport 0b.

 

konečné pořadí >>  |  kompletní výsledky >> 

fotogalerie >>  |  video monkey racing >>  |  video pat a mat entertainment >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »