Archiv 2008

4. Highland - slovo ředitele

středa 22. října 2008

Máme za sebou podnik, který měl navázat na sice krátký, ale snad podařený začátek RC Rally závodění v Havlíčkově Brodě, který se odehrál loni na „komorních“ tratích v areálu Čechovka. Tamní lokalita nám ale z důvodu nové bytové výstavby poskytla útočiště jen necelý rok a proto bylo třeba poohlédnout se po nových možnostech. Nová lokalita v areálu Hasičského Záchranného Sboru Kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě snad bude mít vetší předpoklady k tomu, že se na tratě budou moci závodníci vracet na další závody a proto jsme využili větší prostory, než tomu bylo v Čechovce a zvolili realizaci rozsáhlejších úseků tratí, tak aby bylo možné připravovat rychlostní testy bez nutnosti jezdit po kratších úsecích několik kol vždy v jednom rychlostním testu za sebou.

Díky tomuto „projektu“ vzniklo něco kolem kilometru úseků nezpevněných cest, na kterých je možné realizovat bezpočet variant rychlostních testů a již nyní můžeme slíbit, že tuto variabilitu budeme náležitě využívat při organizaci dalších podniků, tak aby byly měřené úseky vždy trochu jiné než ty z předchozích závodů. K dispozici jsou tratě rozprostřené na mírně zvlněném terénu, takže je třeba zdolávat i výškové rozdíly, dále takzvaný stadion v Klanečné, který umožňuje připravovat na pískoštěrkovém podkladě hřiště atraktivní paralelní superspeciálku, ale také asfaltové a betonové plochy, na kterých se v budoucnu určitě pokusíme zorganizovat i asfaltový podnik.

Konec konců účastníci 4. Highlandu měli minulou sobotu možnost vše spatřit na vlastní oči, a na vlastní podvozky si také mohli vyzkoušet náročnost syrových úseků, které vznikli ve velmi krátké době a tudíž ještě nejsou na mnoha místech náležitě projeté. Situaci sice ještě trochu komplikují všudypřítomné kořínky zdejších stromů a v tuto podzimní dobu samozřejmě i velké množství padajícího listí, tyto věci se ale budeme postupně snažit řešit. Doufáme, že se nám podařilo připravit tratě tak, aby nabízeli dostatek technických pasáží, což byl záměr, a že nabízejí dobrou možnost ke svezení a k závodění.

K samotnému sobotnímu podniku lze říci tolik, že mne mrzí nutnost zkracování testů v druhé polovině závodu, zejména pak jedenácté tři čtvrtě kilometrové zkoušky, která měla důkladně prověřit kondici pilotů i závodní techniky. Není ale všem dnům konec, takže příště uvidíme. Na vině je zejména prozatím malá propustnost tratí, způsobená možností mít v jednom okamžiku jen dva vozy na trati, i když by tratě bez problémů snesli klasické startování po minutě a myslím, že by bylo možné současně startovat i do dvou po sobě jdoucích RZ. To je ale věcí časomíry, což je záležitost k řešení do budoucna. Sobotní závod několikrát zdrželo bohužel i všudypřítomné listí, které poletovalo v prostoru fotobuňky a hatilo časy pilotům na trati, kteří pak museli své starty opakovat. Nakonec se nám ale těsně před soumrakem podařilo soutěž dokončit a jízdní doba vítěze přes 22 minut je určitě dobrým výsledkem.

I díky skvělému počasí (asi satisfakce za Emmu při 3. Highandu) se doufám závod vydařil a nezbývá než poděkovat všem, kteří k organizaci a přípravě obnoveného Highlandu přispěli, jmenovitě: Náčelníkovi HZS a Kraji Vysočina za podporu, ochotu a vstřícnost při poskytnutí pozemků a zázemí, brigádníkům Jardovi Krejčímu, Kubovi Koneckému, Vendovi Balounovi, Alfovi, Lenče Horákové a Pepetonimu za účast na takzvané bitvě u Havlíčkova Brodu, při které během 1,5 dne vznikli dnešní tratě, Věře Jarošové st. i ml. za podporu v zázemí a za buchty, Paní Balounové za Bábovku, Jardovi Krejčímu za práci PR, Alfovi za spoluorganizaci, Kubovi Koneckému, Frantinovi Doležalovi, xvlastkovi, Homikovi, Monkeymu, Mathesovi a Tomášovi Šenovi za práci fotografů, kteří se mnohdy podél tratí tlačili v zatáčkách, aby mohli nachytat ty skvělé záběry a Monkeymu za výborné přiblížení závodu prostřednictvím pohodového videozáznamu.

Ještě jednou všem díky a na 5. Highlandu příští sobotu nashledanou...

 

fotogalerie ze 4. Highlandu     
video ze 4. Highlandu
monkey racing monkey racing
rc club čistá pat a mat entertainment
homik racing
xracing
kuba konecký lokace tratí
tomáš šena HZS Kraje Vysočina, stanice HB
michal bouchner

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »