Archiv 2008

5. Highland RC Rally

neděle 2. listopadu 2008

V sobotu 1. listopadu uzavřel 5. Highland RC Rally letošní ročník RC Tábor CHAMPIONSHIP. Na start se postavilo 20 posádek, které přijeli o poslední body bojovat na náročné, 3,5km dlouhé tratě v okolí Havlíčkova Brodu. Přesto, že meteorologové z kraje týdne nepředpovídali moc dobré podmínky, nakonec vyšlo počasí pro závod téměř ideálně.

Do dějiště závodu opět dorazila početná skupina hostů, a kromě již minule v Havličkově Brodě startujících pilotů z Čisté u Mladé Boleslavi a z Brna na 5. Highland zavítali i závodníci z okolí Dvora Králové,  kteří pravidelně startují v tamním SAFARI CUPu.

O mistrech sezony už bylo rozhodnuto a tak se v těžkém terénu zdejších tratí mělo rozhodnout o vicemistru letošní sezony, když na tuto pozici před závěrečným podnikem aspirovali hned 3 jezdci, Petr z PB PEPETONI, Alf z FIVE Teamu a Zbyněk Dařílek z RC RACING. Přesto že nejlepší výchozí pozici na startu měl Petr, posledně jmenovaný Dářa dal oběma svým soupeřům hned po startu najevo, že ne nadarmo letos vyhrál už dva závody a připsali si nejrychlejší čas v úvodní superspeciálce. Nasazenou laťku potom držel i v následujících testech a to způsobilo, že většinu závodu vedl průběžné pořadí. Přitom vítězství v závodě mu zajišťovalo titul vicemistra, za určitých okolností ho mohl získat i ze 2. ,3. a 4. místa v závodě, ale Dářa hned od startu evidentně nechtěl nechat nic náhodě a šel si za svým cílem.

Toho se mu nakonec podařilo dosáhnou i přes to, že v nejdelší třičtvrtě kilometrové rychlostní zkoušce Kobylí Hlava zařazené na konec závodu před závěrečnou superspeciálku své průběžné vedení neudržel před s přehledem jedoucím Frantou Doležalem z RC Club Čistá. Petr, pilot PB PEPETONI  sice skončil v tomto podniku s cca minutovou ztrátou 3., ale to na udržení pozice vicemistra nestačilo, přestože při konečném sčítání získal stejný počet bodů jako Dářa. Pro Dářu hovořili již zmiňovaná dvě první místa v sezóně a to rozhodlo. Petrovy v průběhu závodu nepomohlo ani několikerá volba pneumatik a musel se tak spokojit jak s třetím místem v závodě, tak s třetím místem v konečné tabulce letošní sezóny.

Frantin si pro 1. místo v závodě dojel zodpovědnou a profesionální jízdou, když většinu závodu sekundoval Dářovi a rozhodující útok na vítězství si připravil na právě zmiňovanou nejdelší zkoušku, kde ze sebou celé startovní pole nechal o úctyhodných 14 vteřin. Závěrečná paralelka už jen vesměs potvrdila konečné pořadí závodu a bylo dobojováno.

Druhý vůz PEPETONI pilotovaný mladíkem Pepetonim se v celkové klasifikaci umístil na 16. místě čímž dopomohl celému týmu se shodným ziskem 19ti bodů podělit se s FIVE Teamem o vítězství v poháru konstruktérů v tomto závodě. Oba vozy PB PEPETONI fungovali po dobu celého závodu bez problému.

Závod bohužel nevyšel podle představ mladíkovi Dejlovi Mišalkovi, který velmi slibně útočil na bednu, ale kterého na stejné zkoušce, na níž jeho parťák Frantin vybojoval vítězství v závodě, potkali technické potíže se stávkující řídící jednotkou. Ty ho stáli dvě opravy přímo na trati RZ, při kterých nasbíral téměř dvouminutové manko a to znamenalo propad až na 9. příčku.

  

Za zmínku stojí ještě výkony pilotů startujících z atraktivními vozy Ford Escort Davida Homolky a Patrika Petra (v případě Davida jde o vůz specifikace WRC, u Patrika se jedná o verzi RS Cosworth) na podvozcích TB 02. Oba zajeli velmi slušný výsledek, Patrik 5. a David 7. místo, když oba, nebýt jejich 10s penalizací, mohli dokončit ještě o místo lépe. Jejich slibné výkony pak podtrhly časy z již několikrát zmiňované RZ Kobylí Hlava, na které se oba piloti Fordů srovnali /David na 2. a Patrik na 3. místo/ hned za nekompromisně jedoucího Frantina.

 Závod dokončilo všech 20 startujících posádek.

Konečné pořadí jezdců:

1. Frantin Doležal 20b.
2. Zbyněk Dařílek /RC RACING/  18b.
3. Petr Jaroš /PB PEPETONI/ 16b.
4. Radek Pavliš /RCT Krumlov/ 15b.
5. Patrik Petr 14b.
6. Tomáš Šena
13b.
7. David Homolka 12b.
8. Alf /FIVE Team/ 11b.
...
16. PB Pepetoni /PB PEPETONI/ 3b.

Konečné pořadí týmů:

1. PB PEPETONI RC Rally Team    
19b.
1. FIVE Team 19b.
3. RC RACING Tábor 18b.
4. RCT Krumlov 15b.
5. Pat a Mat elektromotorsport 2b.

 

konečné pořadí >>  |  kompletní výsledky >>  |  fotogalerie >>

video Petr78 >>  |  video homik racing >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »