Archiv 2008

RC Tábor 2008 - dobojováno

úterý 11. listopadu 2008

Poslední mistrovský podnik započítávaný do RC Tábor CHAMPIONSHIP 2008 uzavřel svoje brány, jsou známy konečné tabulky týmů i jezdců, soutěžící se po závěrečných ceremoniálech rozjeli do svých domovských základen a nastává čas pro bilancování. V průběhu celé sezony se buď pravidelně, nebo příležitostně na starty závodů postavilo celkem 56 posádek, mezi kterými se piloti PB PEPETONI zcela jistě neztratili.

 

Letošní ročník RC Tábor CHAMPIONSHIP byl pro tým PB PEPETONI druhou kompletní sezónou, která v 10ti soutěžích prověřila jezdce z 9ti týmů a velkou řádku dalších jednotlivců a soukromých pilotů. "Petrovo obhájené 3. místo v poháru jezdců je v náročnější konkurenci velmi dobrý výsledek" uvedl mluvčí týmu a to i přesto, že Petrovi nakonec o nejtěsnější rozdíl unikl titul vicemistra. Zisk 121 započítávaných bodů byl totiž shodný se započítávaným bodovým přídělem Zbyňka Dařílka, který ale v průběhu sezóny nasbíral lepší umístění na bedně a to rozhodlo. Sportovně je třeba přiznat, že Zbyněk byl letos lepším pilotem a titul vicemistra vybojoval zaslouženě. Mladík Pepetoni obsadil s 39 body konečné 13. místo, což je zároveň nejlepší umístění mezi mladými piloty. Tým PB PEPETONI pak v poháru konstruktérů se ziskem 158  bodů obsadil 4. příčku.

“S výsledky můžeme být spokojeni” říká týmový šéf a pokračuje, ”konkurence byla letos jak v týmech, tak v jednotlivcích zcela jistě větší než loni, přesto naši piloti udrželi své pozice a co víc, podařilo se jim snížit ztrátu na vítěze a to je jistě dobrá tendence.” Technika v letošní sezóně také vykazovala velmi dobrou spolehlivost za což je třeba náležitě ocenit celý realizační a technický tým, který se na přípravě vozů podílí. Vzhledem k tomu, že letošní výsledky týmu vynesli již zveřejněné další prodloužení kontraktu se sportovním oddělením automobilky PEUGEOT, budou moci všichni členové týmu zúročit své letošní zkušenosti ještě jednou v příští sezóně, kdy budou týmoví inženýři nadále vyvíjet a provozovat osvědčené vozy 307WRC. V závěru sezóny proběhne ještě několik testů, které už budou zaměřeny na přípravu pro další sezónu, ve které by chtěl celý tým opět významně promluvit do klasifikací táborského šampionátu.

Konečné výsledky sezóny 2008:

jezdci:
1. Radek Pavliš  / RCT Krumlov / 153b.
2. Zbyněk Dařílek  / RC RACING Tábor / 121b.
3. Petr Jaroš  / PB PEPETONI / 121b.
4. Alf  / FIVE Team / 116b.
5. Tomáš Šena 96b.
6. Jakub Konecký  / FIVE Team /
79b.
7. Aleš Matiášek ml. / RC RACING Tábor / 74b.
8. Tomáš Evžen Lovčík  / RCT Krumlov / 70b.
...
13. PB Pepetoni  / PB PEPETONI / 39b.      celá tabulka sezóny 2008 >>
týmy:
1. RCT Krumlov 223b.
2. RC RACING Tábor 193b.
3. FIVE Team 188b.
4. PB PEPETONI RC Rally Team  158b.
5. Pat a Mat elektromotorsport 47b.
6. Miki Team 40b.
7. STEL RC Rally Team 37b.
8. Monkey Racing 23b.
9. MenM Rally Team 18b.      celá tabulka sezóny 2008 >>

foto z vyhlášení výsledků sezóny RC Tábor 2008 >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »