Archiv 2008

Třetí Mikula Show

pondělí 15. prosince 2008

V předvánočním čase, konkrétně v sobotu 13. prosince napsal definitivní tečku za táborskou RC Rally sezónou 2008 volný podnik Mikula Show, uspořádaný na paralelní trati v Havlíčkově Brodě. Jednalo se o závod dvojic každý s každým v základní skupině, která určila pořadí pilotů do rozhodujících vyřazovacích bojů, ty se pak jeli vždy na dvě vítězství.

Na start závodu se po rozpačitém vývoji počasí, které se ještě v předvečer závodu postaralo o sněhový příděl, nakonec postavilo 13. posádek rozhodnutých utkat se nejen se soupeři, ale i se záludnostmi 173m dlouhého paralelního okruhu, který ještě ráno pokrývala slabá vrstva mokrého sněhu.

Ten ale brzy soutěžící rozjezdili a na trati tak zůstal jen těžký a mokrý pískoštěrkový podklad. Základní skupinu absolvoval nejlépe, bez jediné porážky mladý talentovaný pilot Dejv Mišalko z RC Clubu Čistá. 2. V základní skupině skončil v sobotu výborně jedoucí David Homolka, 3. Byl Frantin Doležal a 4. Tonda Hráček. Tato čtveřice si již v základní skupině vybojovala přímý postup do čtvrtfinále vyřazovacích bojů. Ostatní piloti se kromě Jardy Krejčího, kterého opět zklamala technika, museli do čtvrtfinále pokusit probojovat ještě přes osmifinále.

To platilo i pro oba červené Peugeoty PB PEPETONI. Petr dokončil skupinu na 7. místě a mladík Pepetoni byl v základní skupině 11. Vyřazovací boje byly sice mnohdy velmi velmi těsné, v několika případech rozhodovala cílová fotografie, ale nakonec se na pořadí prvních čtyř ze základní skupiny nic nezměnilo. Vítězem třetí Mikula Show se stal Dejv, 2. byl Homik, 3. Frantin a 4. Tony.

Pilotům PEPETONI se tentokrát nevyhnuli technické potíže. Petrův vůz neměl prakticky celou základní skupinu potřebný výkon. Závadu spočívající ve slabé kondici palivového systému objevili mechanici až před osmifinalovými jízdami. Pepetoni se zase v druhé osmifinálové jízdě musel potýkat s nefunkčním předním diferenciálem své 307ičky. Petr nakonec skončil ve čtvrtfinále, Pepetoni v osmifinále.

Celý závod si ale členové týmu i přes nepřízeň počasí užili a rozloučili se tak s celou pro barvy PEPETONI úspěšnou sezónou 2008. Nyní už jsou oba vozy ve Francii na potřebné repasi a členové týmu již spřádají plány na sezónu 2009.

Konečné pořadí:

1. Dejv Mišalko
2. David Homolka
3. Frantin Doležal
4. Tonda Hráček
...
    Petr Jaroš     - čtvrtfinále
    PB Pepetoni - osmifinále

výsledky základní skupiny >>  |  celkové výsledky >>

 

fotogalerie:

RC Club Čistá >>  |  Homik Racing >>  |  Xracing >>  |  Embie >>  |  Petr78 >>

video:

Martin Ptašek >>  |  Petr78 >>  |  Homik Racing >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »