Reporty

Highland RC Rally tradičně uzavřel soutěžní sezónu RCRT

sobota 6. listopadu 2010

V sobotu 6. listopadu bylo možné naposledy v sezóně 2010 zabojovat o body do šampionátu RC Rally Tábor. Stalo se tak tradičně na posledním mistrovském podniku sezóny Highland RC Rally, který je nejstarším havlíčkobrodským závodem a už 3. sezónu se odehrává na šotolinových cestách v areálu HZS Kraje Vysočina. Letos závod přivítal závodníky přívětivým podzimním počasím a prašné cesty lemované spadaným listím, se kterým si vítr celý den pohrával, slibovaly ideální podmínky pro závěrečné souboje malých závodních speciálů a za nimi běhajících pilotů.

Ve startovní listině se kromě pravidelných účastníků šampionátu objevily i vozy pilotů zvučných jmen reprezentující své týmy v jiných koutech republiky a tak mohli pořadatelé při administrativní přejímce přivítat i některé piloty z šampionátů RallyTrophy, Rally Brno a Czech Rally Championship. Přejímkou prošlo celkem 30 vozů pro které bylo připraveno 9 měřených úseků s celkovou délkou 7 303m převážně šotolinových prašných cest. Závěrečná devátá zkouška se před setměním jela jako divácká paralelní super speciálka ve formátu vyzkoušeném na předchozí 1000 turning RALLY.

O šampiónovi RCRT2010 Filipovi Strahalovi bylo již od předposledního závodu sezóny rozhodnuto a tak byla před startem pozornost soustředěna na souboj o titul vicemistra, který se měl odehrát mezi průběžně druhým Honzou Brichem, třetím Michalem Bouchnerem, pátým Ondrou Němcem a šestým Alfem. Druzí dva jmenovaní však měli šance spíš jen teoretické, Ondra by musel bezpodmínečně zvítězit a Alf by musel dojet nejhůře druhý, přičemž ve všech případech by první dva jmenovaní museli v podstatě nebodovat. V průběžné tabulce měl Honza na svém kontě 96 bodů, Michal pak bodů 88. Při matematice bodování jezdců v šampionátu, kdy se nejhorší výsledek sezóny škrtá, byla ale situace mnohem vyrovnanější. Pokud by ani jeden ze jmenovaných v posledním závodě nebodoval, byl by na tom Michal díky nulovému zisku bodů z prvních dvou závodů sezóny dokonce o jeden bod lépe než Honza. Souboj ale nečekaně rychle ve svůj neprospěch rozhodl Michal, respektive jeho technika. Díky technickým problémům na jeho voze zaznamenal velkou cca 40sekundovou ztrátu na 1 061m dlouhé RZ2 Střížov, díky které ztratil bezprostřední kontakt se špičkou závodu, do které se už do cíle závodu nedokázal vrátit. Díky Honzovu druhému místu bylo tedy o titulu vicemistra RCRT2010 rozhodnuto.


foto: Tomáš Šena

Vítězstvím v Highland RC Rally potvrdil Filip Srahal, že je skutečně nejrychlejším pilotem letošní sezóny a že putovní pohár šampióna RCRT2010 bude minimálně po dobu sezóny 2011 ve správných rukou. Třetí místo už po druhé v sezóně vybojoval Jirka Hadrava a doplnil tak stupně vítězů, které po 1. RC Rally Tábor a RC Rally Soběslav po třetí v sezóně obsadili výhradně závodníci pravidelně startující v tomto šampionátu, což je pro domácí pořadatele při startující konkurenci jistě pěkný výsledek. A vzhledem k tomu, že na náročném a dlouhém Highlandu i 4.a 5. místo vybojovali domácí borci (4. místo Alf a 5. místo Michal Bouchner) mohou být pořadatelé o to více spokojeni.

Dobře se dařilo i domácímu týmu PBP. Na start se sice postavili jen 2 vozy, Petr s 206kou a Káťa s 307ičkou, ale přesto si oba piloti závod náležitě užili. Petrovi se dokonce podařilo zaznamenat několik rychlých časů v top ten a závod dokončil na pěkném 8. místě. Káťa, která přesto, že už po sedmé odstartovala do ostrého závodu, zaznamenala svou premiéru na domácích tratích a mohla si tak poprvé na vlastní kůži vyzkoušet projet známé úseky tratí, které doposud znala jen jako fanoušek stojící za červenobílou páskou.

Přesto, že byl 7. Highland s dlouhými rychlostními testy náročný, což nejlépe dokresluje celkem 15 volných průjezdů a přidělených náhradních časů a 3 odstoupení, věříme, že si závodníci díky krásnému počasí stejně tak jako členové PBP týmu závod náležitě užili.

Konečné pořadí jezdců:

1. Filip Strahal 25b.
2. Honza Brich / Wave Action / 20b.
3. Jirka Hadrava / RCT - Krumlov / 16b.
4. Alf / FIVE Team / 13b.
5. Michal Bouchner / autodílynanetu.cz / 11b.
6. Frantin Doležal 10b.
7. Dejv Mišalko 9b.
8. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 8b.
9. Ondra Němec 7b.
10. Dalibor Deputy 6b.
...
27. Káťa Jarošová 0b.

Konečné pořadí týmů:

1. Wave Action
30b.
2. Five Team 25b.
3. RCT - Krumlov
20b.
4. RCRT Soběslav 16b.
5. AUTODÍLYNANETU.cz 13b.
6. PB PEPETONI RC Rally Team 11b.
...

kompletní výsledky >>

foto:  Šemík >>  |  Frantin >>  |  Homik >>

video:  Monkey >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »